IT Güvenlik Yönetim Süreçleri

Y Sistem olarak, uzman kadromuz ile BT altyapınızın, IT birimi tarafından kolay ve efektif olarak izlenmesi güvenlik zafiyetlerinin önüne geçmiş olur. Sistem süreçlerinin her aşamasında güvenliğe önem verilerek kurgulanan bir mimarinin izlenmesi çok önemlidir. Bu süreçleri kurulum ve yönetim desteği verdiğimiz Audit ürünleri ile kurumunuzda kolayca yönetme imkanı sunuyoruz.

Audit neler sağlar?

Ajan tabanlı dosya denetleme ve raporlama yazılımıdır. Gerçek zamanlı olarak “kim” “nerede” “ne zaman” ve “ne yaptı” sorularınıza cevap vermekte ve aktiviteler üzerinde de ayrıntılı raporlar oluşturmaktadır. Ayrıca sisteminizdeki tüm dosya değişikliklerini izlediği gibi dosya veya alt dosyalarda yapılan değişiklikleri de izler.

Raporlama ile birlikte istenilen alarmlar da üretebilmektedir.

Denetim standartlarından PCI DSS (11.5),Sarbanes-Oxley(Section 404), FISMA (NIST SP800-53) gibi standartlarını da karşılamaktadır.

 

Neleri İzletebiliriz?

Manage Engine ADAudit Plus ile aşağıdaki ortamlarınızı detaylıca izleyebilir, alarmlar üretebilir, geçmişe yönelik izmele ve raporlama yapabilirsiniz. İzleyebildiğimiz ortamlar,

-Active Directory
-File Server
-Windows Server

Yukarıda yer alan ürün ailelerinin içerisinde barının rol ve özelliklere ait tüm detaylar canlı ve geçmişe yönelik olarak izlenip raporlanaiblir.

Konuşma Başlat.
Merhaba,
Y Sistem olarak, size en kısa süre içerisinde size dönüş yapacağız. Notunuzu bırakabilirsiniz.